ADIYAMAN BESNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beşiktaş Kulübü'nden Sugözü Köyü'ne Okul!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ilçemiz Sugözü Köyü'nde okul binası yapacak.
Beşiktaş Kulübü'nden Sugözü Köyü'ne Okul!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ilçemiz Sugözü Köyü'nde okul binası yapacak.

BJK Derneği depremde ağır hasar alan ilçemizde, yapılan yenilenme çalışmalarına katılarak eğitim camiasına yeni bir okul binası kazandıracak. Bu kapsamda ilçemize gelen Beşiktaş JK Operasyon Direktörü Behçet Elbistanlıoğlu ve BJK Beşiktaş İnşaat ve Tic. A.Ş. İnşaat Mühendisi-Mimar Taygun Ünsal Müdürümüz Mehmet Demirel ile görüşerek yapılacak bina hakkında fikir alış verişinde bulunduktan sonra Kaymakamımız Sayın Çağlar Partal ile de görüşerek yol haritasını aktardılar. Daha sonra okulun yapılacağı Sugözü Köyü'ne (Eskiköy) giderek incelemelerde bulunurken Okul Müdürü Bülent Tabakçı'dan okulun yapılacağı yer hakkında bilgi aldılar.

Müdürümüz Mehmet Demirel BJK Derneği tarafından okul yaptırılacak olmasını çok değerli gördüklerini belirterek, "Bilindiği üzere 6 Şubat depremlerinde ilçe olarak ağır yara aldık. Ancak gerek devletimiz, gerekse vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle toparlanıyoruz, yenileniyoruz. Bugün de ülkemizin güzide kulüplerinden Beşiktaş Kulübü tarafından ilçemiz Sugözü Köyü'ne yapılacak okul için değerli yöneticileri Behçet Bey ve Taygun Bey ile biraraya geldik. Bu nazik ziyaretleri ve destekleri için onların nezdinde tüm BJK ailesine ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Eğitim adına yapılacak her türlü yatırımın mutlaka karşılık bulacağını her seferinde söylediğimiz gibi bir kez daha tekrar ediyoruz. Okulumuzun öğrencilerimize ve köyümüze hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Kaymamımız Sayın Çağlar Partal ile yapılan görüşmede yapılacak okul hakkında bilgi verildi. Kaymakamımız Sayın Çağlar Partal, yapılacak okul için gelen heyete ilçe adına teşekkürlerini ileterek, bu tür yardımların insanlarımız arasındaki yardımlaşma ve vatandaşlık hissini arttırdığını belirtti. Özellikle deprem sürecinde bu tür yardımların olmasını değerli gördüklerini, depremden etkilenen ilçe halkında bir nebze de olsa motivasyon sağladığını söyledi.

22-05-202322-05-202322-05-202322-05-2023

Korupınar Mah. Vusta Sk. No17/B 02300 Besni ADIYAMAN - 90 416 318 19 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.