ADIYAMAN BESNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Türkiye Birincisi Besni'den!

İlçemiz Özel Simya Ortaokulunda öğrenim gören Kadriye Beyza Temurayak LGS 2022 sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.
LGS Türkiye Birincisi Besni'den!

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan Aşcı ve İlçe Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan sınavda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Özel Besni Simya Ortaokulu Öğrencisi Kadriye Beyza Temurayak'ı makamlarında kabul ettiler.

Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir öğrencimizi Kaymakamlık makamında kabul ederek tebriklerini iletti. Alınan sonuçtan çok mutlu olduğunu belirten Sayın Demir, "Yine bir şampiyon, yine bir Besni Başarı Öyküsü. LGS 2022 Türkiye 1.'si Kadriye Beyza evladımızı ailesi ve okul müdürü ile birlikte misafir ederek tebriklerimizi ilettik. Vatanına, milletine, insanlığa hayırlı bir evlat olarak nice güzel başarılara imza atmasını temenni ediyorum. Emeği geçen başta ailesine, okul idaremiz ve öğretmenlerimize ve tabi ki de Milli Eğitim Müdürümüz ve güzel ekibine teşekkür ediyorum. Bu gurur hepimizindir" dedi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan Aşçı'nın kabulüyle gerçekleştirilen ziyarette, öğrencimiz Kadriye Beyza Temurayak'a Müdürümüz Mehmet Demirel, öğrencilerin ailesi ve Özel Besni Simya Ortaokulu Müdürü Onur Çubuk eşlik etti. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan Aşcı, LGS sonuçlarına göre Türkiye'de 48 ilin birinci çıkardığını ve toplam 193 birinci olduğunu ifade ederek, ilimizdeki iki birinciden biri olan Kadriye Beyza Temurayak'ın aldığı 500 tam puanla 193 öğrenci içinde yer aldığını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, öğrencileri kabulde yapmış olduğu konuşmada, "2022 LGS'de 500 tam puan alarak üstün başarı gösteren sevgili öğrencimiz Kadriye Beyza Temurayak'ı kutlarım. Bundan sonraki eğitim öğretim hayatında da başarılarının devamını diliyorum. Öğrencimizi yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum" dedi.

Müdürümüz Mehmet Demirel ise yaptığı açıklamasında, "Geçen sene olduğu gibi bu sene de bir Türkiye Şampiyonu çıkardık. Bunun için oldukça gururlu ve mutluyuz. Bu süreçte öğrencilerimize desteklerini esirgemeyen başta Sayın İl Müdürümüze, Sayın Kaymakamımıza ve bütün öğretmen ve yöneticilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Tabi ki bu zorlu maratonu yönetmek çok zor. Bunun için öğrencimizin ailesine ayrı bir teşekkür iletmek istiyorum. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarısının Besnimize hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

30-06-202230-06-202230-06-202230-06-202230-06-2022

Cirit Meydanı Mah. Atatürk Cad. No199 02300 Besni ADIYAMAN - 90 416 318 19 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.