ADIYAMAN BESNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Demirel'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Mehmet Demirel'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Sayısız kahramanlıklara imza atmış Türk milletinin ayağına takılmak istenen prangalara, sırtına saplanan hançerlere, dört bir yanını işgal etmiş düşman kuvvetlerine rağmen küllerinden doğarak şanlı bir kurtuluş destanı yazma yolunda ilk adımını attığı 19 Mayıs 1919'un 104. yılını milletçe kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs, yüzlerce yıldır süren hakla batılın mücadelesinde bedeli kanla ödenmiş kutsal vatan toprağına göz dikenlere, ecdadımızın özgürlüğünü elinden almak isteyenlere karşı verilen cevabın ilk adımıdır.Aziz milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kılavuzluğunda Samsun'da yaktığı özgürlük meşalesinin sönmez kıvılcımıdır. 19 Mayıs 1919, kendi çıkarları doğrultusunda dünyayı dizayn etmeye çalışan şer odaklarına karşı; yorgun düşmüş, hakir görülen bir milletin vatanını, bayrağını, kutsalını sahiplenerek istiklal ve istikbalini yeniden inşa etmeye başladığı onur ve gurur günüdür. Türk milletini dünyanın en gelişmiş, en modern, en müreffeh milletleri arasına sokup ülkemizi ebeden ayakta tutmayı hedeflemektedir. 104 yıldır süren bu zorlu ve kutlu yolculuk sürecinde birlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi koruyup Cumhuriyetimizin temel değerlerini en üst düzeyde tuttuk, tutmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edecek, çok daha büyük başarılara imza atacağız.

Büyük ve Güçlü Türkiye'nin Teminatı Kıymetli Gençler,

Sizlerin çağın yeniliklerini takip eden, okuyan, araştıran, ilim, irfan ve inanç dolu, özverili kuşaklar olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Ülkemizi koruma ve yaşatma ruhunu asla kaybetmeyecek olan sizler, üstün gayret ve başarılarınızla Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılacaksınız. Sizlerin ecdat yadigarı aziz vatanımızı en iyi biçimde koruyacağınıza, gerektiğinde istiklal ve istikbalimize canınız pahasına sahip çıkacağınıza, tarihimizden aldığınız ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileriye, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle zafere inanmış aziz milletimizin kurtuluş mücadelesinin başlangıç tarihi olan ve gençlerimize bayram olarak armağan edilmiş 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; Türk'ün bağımsızlık aşkını tekrar ateşleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü,Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, asil milletimizin birliğine kasteden şer odakları ile mücadele ederken seve seve can veren bütün vatan evlatlarını ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum.

 

Korupınar Mah. Vusta Sk. No17/B 02300 Besni ADIYAMAN - 90 416 318 19 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.