ADIYAMAN BESNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz "Eğitimle Yeniden Buluşma" Projesi Toplantısına Katıldı

Müdürümüz Mehmet Demirel Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında yapılan "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi kapsamındaki değerlendirme toplantısına katıldı.
Müdürümüz

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesinin dördüncü toplantısına Adıyaman, Denizli, Gümüşhane, Hakkâri, Sakarya, Tekirdağ, Eskişehir, Kars, Osmaniye ve Samsun il ve ilçe millî eğitim müdürleri ile Bakanlık yöneticileri katıldı.

Değerlendirme toplantısında konuşan Bakan Özer, "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesiyle eğitim sistemine devam etmeyen öğrencilerin takip edilerek eğitime dâhil edilmesinin çok kritik bir nokta olduğunu vurguladı. Okula devam etmeyen öğrenci sayısının giderek azaldığını ve okullaşma oranlarının zirveye taşındığını ifade eden Özer, bu süreci sahiplenen tüm yöneticilere teşekkür etti.

Özer, toplantıda daha çok il ve ilçe yöneticilerinin öneri ve değerlendirmelerinin alınacağını dile getirerek, Bakanlığın 2022'de yapmış olduğu verimli ve başarılı politikaların sahadan gelen katkılar eşliğinde hep birlikte hayata geçirildiğini kaydetti. Özer, eğitim sistemi dışında bulunan öğrencilerin eğitime erişimlerinin sağlanması başta olmak üzere, şubat ayına kadar tüm köy okullarının açılması ve ücretsiz yemek uygulamasının kapsamının genişletilmesi konularında gerekli çalışmaların titizlikle yürütülmesi talimatını verdi.

Özer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah'a şükür, 2022 için kendimize hedef koyduğumuz tüm alanlarda hedefe ulaşmayı bırakın, hedefi çok önemli miktarda aştık. Hepinize katkılarınız, emeklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tabii ki almamız gereken çok yol var, çok mesafe var. Onları da sürekli birbirimizi dinleyerek, konuşarak, iletişim içinde olarak, inşallah, adım adım sürdüreceğiz."

İl ve ilçe millî eğitim müdürleri de kendi bölgelerinde yürütülen faaliyetleri anlatarak görüş ve önerilerini paylaştı.

Toplantı hakkında açıklama yapan Müdürümüz Mehmet Demirel, "Sayın Bakanımız başkanlığında yapılan toplantıyı, örgün eğitim dışında bulunan öğrencilerimizin yeniden kazanılması noktasında gösterilen bir çaba olarak görüyorum. Bu konuda ilçemiz adına üzerimize düşen görevleri yapma konusunda hazırlığımızı yapmış, çalışmalarımıza başlamıştık zaten. Bunun için okullarımız da Sayın Bakanımızın talimatları gereğince bu işte daha fazla çaba göstereceklerdir." dedi.

24-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-2023

Cirit Meydanı Mah. Atatürk Cad. No199 02300 Besni ADIYAMAN - 90 416 318 19 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.