Haberler Namık Kemal İlköğretim Okulu (Ortaokulu-İlkokulu)’nun Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları Projesi Kabul Edildi.

Namık Kemal İlköğretim Okulu (Ortaokulu-İlkokulu)’nun Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları Projesi Kabul Edildi.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Koordinatörlüğünde 2012 yılı başvuru programı kapsamında Namık Kemal İlköğretim Okulu (Ortaokulu-İlkokulu)’nun Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları Projesi Kabul Edildi.

Namık Kemal İlköğretim Okulu (Ortaokulu-İlkokulu) Koordinatör olarak hazırladıkları Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları Projesi kabul edildi.

‘Growing in Nature-Organic Farming ‘adlı projede Namık Kemal İlköğretim Okulu (Ortaokulu-İlkokulu) Koordinatör olarak, İspanya, İtalya ve Polonya’dan birer okul da ortak olarak  2 yıl süresince proje çalışmalarını sürdüreceklerdir. Proje süresince Namık Kemal İlköğretim Okulu (Ortaokulu-İlkokulu)’ndan 8 öğrenci ve 16 öğretmen ortak okullara giderek proje çalışmalarını yapacak ve ortak okullar da öğretmen ve öğrencileriyle beraber İlçemize misafir olarak gelip proje çalışmalarını yürüteceklerdir.

Projenin amacı öğrencilerimize, velilerimize ve toplumumuza sağlıklı yiyecek ve içeceklerin insan sağlığı açısından önemini vurgulamak ve daha sağlıklı bireyler yetiştirmektir.

AB Projeleri kapsamında 2012 Yılı içinde Başarılı Bulunan ve Uygulanmaya Başlanan Proje Haberimize Ulaşmak İçin Tıklayınız

AB Projesi6AB Projesi6AB Projesi6AB Projesi6AB Projesi6

 Yayın:12.10.2012 - Güncelleme:12.10.2012 - 08:17 - Görüntülenme:547 - İlgili Birim : ARGE