ADIYAMAN BESNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Müziği Korosuna Büyük İlgi!

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu "Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında Besni Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan Türk Müziği Korosu Konseri büyük ilgi gördü.
Türk Müziği Korosuna Büyük İlgi!

23 Aralık 2002 tarihinde saat 19.30 da Besni Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konsere; İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Besni Cumhuriyet Savcısı Orhan Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Besni Emniyet Müdürü Muhammet Ergin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Demirel, kurum ve daire amirleri, Oda Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye'de, 81 il genelinde Millî Eğitim Bakanlığının (MEB) bir projesi olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan korolardan biri olan Besni Türk Müziği Korosu müzik severlerle buluştu. 

Konserin açılış konuşmasını yapan Besni Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhammet E. Aslan, "Milli Eğitim Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu 'Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz' projesi kapsamında Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde ve müzik öğretmenlerimiz öncülüğünde; daire amiri, idareci, öğretmen, öğrenci, ev hanımı, esnaf, din görevlisi, kısaca toplumun her kesiminden müziğe gönül vermiş kardeşlerimizle koromuzu kurduk. Türk Müziği Korusunun oluşmasında ve çalışmalara destek verenlere teşekkür ediyorum. Mayıs ayında Ankara ve İstanbul 'da proje gerçekleştirecek olan büyük konserde ilimizi temsil eden koro olmamız dilek ve temennisi ile sizlere hoş bir müzik akşamı diliyor, saygılar sunuyorum." dedi. 

Müdürümüz Sayın Mehmet Demirel de yaptığı konuşmada davetlileri selamlayarak "Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu "Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında Besni Halk Eğitimi Merkezi Türk Müziği Korosunu oluşturduk. Koronun oluşmasında emeği geçen başta Kaymakamımız Sayın Çağlar Partal'a, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet E. Aslan'a, Şefimiz Cem Önal'a, her kesimden katılım sağlayan korodaki değerli arkadaşlarımıza, ne zaman ihtiyacımız olsa her zaman hazır olan müzisyenlerimize çok teşekkür ediyorum. Burada adını zikretmediğim, koronun oluşma ve çalışma sürecinde desteğini esirgemeyen bütün çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum. Teveccüh gösterip katılım sağlayan sizlere, güzel ve keyifli bir akşam diliyorum." dedi.

Şef Cem Önal yönetiminde Besni Türk Müziği Korosu; öğretmen, esnaf, ev hanımı, öğrenci olmak üzere birçok meslek gurubundan 55 kişinin yer aldığı koro sahnede renkli görüntüler oluştururken okudukları eserlerle salonu tıklım tıklım dolduran Besni halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Türk Sanat Müziği Koroları öncelikle İlde, sonra da il dışında konserlerini verecek. Son olarak her ilden seçilen bir koronun İstanbul'da, yüzlerce enstrüman eşliğinde 20 Bin koristin bulunduğu devasa bir koro İle, 'Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday bir konser verecektir.

27-12-202227-12-202227-12-202227-12-202227-12-202227-12-2022

Korupınar Mah. Vusta Sk. No17/B 02300 Besni ADIYAMAN - 90 416 318 19 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.