ADIYAMAN BESNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız Deprem Sonrası İlk Derste Öğrencilerle!

İlçe Kaymakamı Çağlar Partal ve Müdürümüz Mehmet Demirel, 6 Şubat depremlerinden sonra ara verilen eğitimin 24 Nisan itibariyle tekrar başlaması sebebiyle öğrencilerle bir araya geldi.
Kaymakamımız Deprem Sonrası İlk Derste Öğrencilerle!

İlçe Kaymakamı Çağlar Partal ve Müdürümüz Mehmet Demirel, 6 Şubat depremlerinden sonra ara verilen eğitimin 24 Nisan itibariyle tekrar başlaması sebebiyle öğrencilerle bir araya geldi.

Bu kapsamda ilçemiz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu, Nanım Kemal İlkokulu, Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi ve Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesini ziyaret etti. Öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek onlardan gelen talepleri dinledi. Kaymakam Partal yaptığı açıklamada, "Bildiğiniz gibi 6 Şubat'ta bölgemizde büyük depremler meydana geldi. Bu sebeple de uzun bir süre okullarımızı açamadık. Her türlü çabayı göstererek okullarımızı açma girişimlerimiz nihayet sonuç verdi. Sayın Bakanımız ve Valimizin de uygun görmesiyle okullarımızı açtık." dedi.

Konuşmasının devamında, "Depremden etkilenen bütün vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize gereken desteği veriyoruz. Bu anlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve RAM koordinatörlüğünde öğrencilerimize gereken destek veriliyor, verilmeye devam edilecek. Tekrardan depremde vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı dilerim." diye belirtti.

Ziyarette bulunan Müdürümüz Mehmet Demirel ise, "Büyük Felaket olarak adlandırabileceğimiz 6 Şubat depremlerinde Besni olarak en çok etkilenen yerlerden bir tanesi olduk. Bu afette ciddi can kayıplarımız da oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Uzun bir süre bu afetle başedebilmek için uğraş verdik. Tabi vatandaşlarımızın güvenli yerlere gitmesi ve okullarımızın da hasar alması sebebiyle eğitime ara vermek zorunda kaldık. Bu da ilçede önemli bir durağanlığa sebep oldu. Milletimiz ve devletimizin desteğiyle yaralarımızı sarmaya ve okullarımızın hazır hale gelmesi için de bütün çabayı göstermeye çalıştık. Okullarımızın tekrardan eğitim öğretime başlamasıyla da ilçemizin eski günlerine tekrardan kavuşacağını ümit ediyorum. Allah ülkemize bir daha böyle bir afet yaşatmasın inşallah." dedi.

27-04-202327-04-202327-04-202327-04-202327-04-2023

Korupınar Mah. Vusta Sk. No17/B 02300 Besni ADIYAMAN - 90 416 318 19 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.