ADIYAMAN BESNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erdemoğlu'dan Besni'ye 80 Yataklı Öğretmenevi Müjdesi!

Uzun yıllardır eksikliği hissedilen öğretmenevi için hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu elini taşın altına koyarak 80 yataklı modern bir öğretmenevinin Besni'ye kazandırılacağı müjdesini verdi.
Erdemoğlu'dan Besni'ye 80 Yataklı Öğretmenevi Müjdesi!

Hayırsever hemşerimiz Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu bir müjde vererek Besni'ye öğretmenevi yapılacağını açıkladı. Uzun yıllar eksikliği hissedilen öğretmenevinin kendileri tarafından yapılacağını açıklayan Erdemoğlu, Besni Anadolu İmama Hatip Lisesi (Eski Meslek Yüksek Okulu) bahçesinde bulunan 7 dönümlük alana 80 yataklı modern bir öğretmenevi yaparak eğitim camiasına teslim edeceklerini dile getirdi. Erdemoğlu'nun bu müjdesi başta eğitim camiası olmak üzere Besni kamuoyunda sevinçle karşılandı.

Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu'nun öğretmenevi yerini ziyaretleri sırasında kendisine eşlik eden Kaymakamımız Sayın Çağlar Partal yaptığı açıklamada, "Besni'mizin önemli bir eksiği öğretmen eviydi. Konaklama ve sosyal tesis yönünde kamuoyunda bir talep vardı. Biz de her konuda Besni'nin yanında olan kıymetli Ali Erdemoğlu'na bu ihtiyacımızı ilettik ve olumlu cevap aldık. Yenikent Besni Anadolu İmam Hatip Lisesi binasının arka bahçesindeki 7 dönümlük yeri de kendisine gösterdik. Kısa sürede burada 80 odalı modern bir öğretmenevini Besni'ye kazandırmış olacağız. Kafesi, restaurantı ve konaklaması ile tüm Besni'ye hizmet edecek. Sayın Ali Erdemoğlu'na ve Erdemoğlu ailesine Besni halkı adına teşekkür ederim" dedi.

Müdürümüz Mehmet Demirel, Erdemoğlu ailesinin ilçeye her alanda büyük yatırımları olduğunu ve memleketine büyük bir ahde vefa gösterdiğini belirterek, "Her ihtiyacımızda kapısını çalabildiğimiz Erdemoğlu ailesi, her seferinde olduğu gibi bu sefer de elini taşın altına koydu. İlçemizin uzun yıllar ihtiyaç duyduğu Öğretmenevi meselesini de kendileri üstlendiler. Modern bir mimaride ve her donatısıyla eksiksiz bir şekilde teslim edilecek öğretmenevi, 7 dönümlük arazide 80 yataklı olarak inşa edilecek. Sayın Ali Erdemoğlu nezdinde Erdemoğlu Holding'e bu yatırımları için eğitim camiası ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Son olarak şunu da belirtmek istiyorum; Erdemoğlu ailesinin Besnili olması ilçemiz adına büyük bir şans." diye açıklamada bulundu.

08-05-202308-05-202308-05-202308-05-202308-05-2023

Korupınar Mah. Vusta Sk. No17/B 02300 Besni ADIYAMAN - 90 416 318 19 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.